KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15873014
nr 1587 3014
Brita Streijffert
(1917-2006), Sverige
Oljemålning, Trädgård med katt. Signerad. Olja på duk, 26x33 cm, yttermått inklusive ram: 29x36 cm
Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 11 december 2023
kl 19:44:43
26/11 18:49:00
11 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Brita Streijffert
Läs mer om Brita Streijffert